Na Okresním mysliveckém spolku jsme opět byli, mnohému se přiučili!

Žáci ze 4. A dne 22. 11. zavítali na ulici Sadová, kde sídlí OMS Bruntál. Zde nás již očekávala Ing. Karla Hynštová, pro nás již Kajka, neboť spolupráce mezi námi trvá již od první třídy.

Po přivítání a hraní ledolamek: myslivecká slova, lesní slovní fotbal a zábavné věty, žáci obdrželi pracovní list s názvem Malí myslivci a znalci přírody.

Zde malí myslivci poznávali lesní živočichy a celé rodinky, dále se zaměřili na šelmy a získávali informace o jezevci. Takže víme, že celoročně se potravou neživí, neb je to zimní spáč.

Po přestávce se vytvořily skupiny, které spolupracovaly na těchto úkolech.

- Přiřazování srstí, zubů, běhů… ke zvěří

- Popisování předmětů, kly, vývržky, peří, oháňky…

- Rozeznávání a kresba jehličnatých stromů, jehličí i šišek

- Trénování šikovnosti – házení kroužku na paroží a trefování se míčku do misky

V závěru Kajka dětem potvrdila jejich většinou správné odpovědi a dovysvětlila nejasnosti.

Rozloučili jsme se s tím, že na jaře nás čeká projektový den Les, kdy se sejdou všechny čtvrté ročníky a jistě si získávání nových informací užijeme tak jako dnes.

Ve školní třídě jsme navázali luštěním tajenek i čtením o lesních zvířatech na mysliveckou lekci.